Fit mama

1800 kcal 2000 kcal 2200 kcal 2500 kcal

5 posiłków

od 74,00 zł / dzień

Przeznaczona dla wszystkich Mam, również tych karmiących, którą chcą mieć więcej czasu dla siebie i swojego dziecka!

Przykładowe menu

Śniadanie

Owsianka dyniowa z orzeszkami ziemnymi

II Śniadanie

czekoladowo – bananowy deser z siemieniem lnianym

Obiad

Filet z kurczaka z salsą z mango, surówka z marchewki z sezamem, ryż basmati

Podwieczorek

Ciasto Murzynek z sosem śmietankowym

Kolacja

pasta twarogowo-jajeczna z ogórkiem kiszonym i żytnim chlebkiem

Fit mama

1800 - 2500 kcal

Kcal
Cały zestaw
Dzień testowy
1800
74 zł
60 zł
2000
76 zł
62 zł
2200
78 zł
63 zł
2500
80 zł
65 zł
Skontaktuj się z dietetykiem

W diecie znajdują się duże ilości zdrowych tłuszczów, chudego nabiału, pełnoziarnistych produktów spożywczych, warzyw i owoców z niskim indeksem glikemicznym. Wszystkie te produkty dostarczają organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, takich, jak białko, węglowodany złożone, tłuszcze, witaminy i minerały.

Mamom karmiącym zaleca się spożywanie o około 500 kcal dziennie więcej w porównaniu do mam, które nie karmią piersią. Swoje zapotrzebowanie na energię oblicza się w oparciu o takie czynniki, jak wiek, waga i poziom aktywności. Można również skorzystać z dostępnego na naszej stronie kalkulatora.

Nie trzeba eliminować składników ze swojej diety zapobiegawczo. Dopóki dziecko karmione piersią nie zareaguje negatywnie na składniki obecne w diecie mamy, można jeść wszystko. Jedynie kiedy pojawią się u dziecka objawy alergii, wtedy jest wskazanie do wyeliminowania szkodliwych alergenów.


Dieta Fit Mama – na czym bazuje jadłospis diety pudełkowej przygotowanej dla mamy?

Jadłospis Diety Fit Mama bazuje na udziale wszystkich grup produktów spożywczych, ale skupia się na zagwarantowaniu organizmowi maksymalnej podaży najważniejszych substancji odżywczych. Wybierając dietę pudełkową Fit Mama nie musisz martwić się o to, czy jesz bezpiecznie ani czy dostarczasz swojemu organizmowi niezbędnych składników pokarmowych. Nasi kucharze dbają również, aby wszystko, co trafia na Twój talerz było świeże, smaczne i aromatyczne. W końcu jesz nie tylko dla zdrowia siebie i dziecka, ale i dla przyjemności!

Ile kalorii powinna mieć dieta mamy karmiącej?

Mamom karmiącym zaleca się spożywać o około 500 kcal dziennie więcej w porównaniu do mam, które nie karmią piersią. Nie jest to jednak uniwersalne określenie, dlatego swoje zapotrzebowanie na energię powinnaś obliczyć w oparciu o takie czynniki, jak wiek, wielkość i apetyt dziecka, własny wskaźnik BMI czy poziom aktywności.

Dla kogo dieta pudełkowa Fit Mamy od Burak Dieta?

Catering dietetyczny dla karmiącej mamy polecamy wszystkim kobietom, które:

  • nie mają czasu na samodzielne gotowanie posiłków,
  • lubią urozmaicone menu,
  • nie wiedzą, co powinna jeść młoda mama,
  • chcą zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo własne i niemowlęcia,
  • poszukują diety pudełkowej w dobrych cenach.

Czego nie powinna jeść mama karmiąca piersią?

Dopóki dziecko karmione piersią nie zareaguje negatywnie na składniki obecne diecie mamy, nie musi ona eliminować ich ze swojej diety zapobiegawczo. Warto jednak ograniczyć w swoim jadłospisie tak zwane puste kalorie i posiłki w ogólnym pojęciu niekorzystne dla zdrowia, jak dania gotowe i wysoko przetworzone, słodycze i słodzone napoje.