Ketogeniczna

1500 kcal 2000 kcal 2500 kcal 3000 kcal

3 posiłki

Makroskładniki

Białko: 15-20%

Tłuszcze: 70-80%

Węglowodany: 5-10%

od 78,00 zł / dzień

Dieta ketogeniczna to sposób żywienia odpowiedni dla osób, które preferują mięsne posiłki i chcą jeść tylko 3 posiłki dziennie.

Przykładowe menu

Śniadanie

Placki z serka Mascarpone z musem wiśniowym

Obiad

Duszony szpinak z jajkiem sadzonym i serem pleśniowym

Kolacja

Pulpety drobiowe z mozzarellą w pomidorowym sosie, brokuły

Ketogeniczna

1500 - 3000 kcal

Kcal
1 Dzień Diety
1500
78 zł
2000
82 zł
2500
87 zł
3000
91 zł
Skontaktuj się z dietetykiem

Główne założenia diety ketogenicznej to wysoka podaż tłuszczów i znaczne ograniczenie węglowodanów. Taki sposób żywienia wprowadza organizm w stan ketozy, która polega na pozyskiwaniu energii przez organizm z własnej tkanki tłuszczowej. W skrócie jesz głównie tłuszcze i spalasz tłuszcze. Zapobiega podjadaniu poprzez utrzymujące się długo uczucie sytości po posiłku, ze względu na dużą zawartość białka i tłuszczu. Posiłki komponowane są z mięsa, ryb, jaj, orzechów, niskowęglowodanowych warzyw i owoców.

Decydując się na zamówienie tego menu w Burak Dieta nie musisz martwić się o niską podaż witamin czy minerałów, ponieważ nasze diety opracowywane są przez doświadczonych dietetyków.

Zanim jednak zdecydujesz się na dietę ketogeniczną skonsultuj się z lekarzem, czy nie masz przeciwskazań do jej stosowania, np. problemów z wątrobą czy podwyższonym stężeniem cholesterolu. Ważne aby była stosowana z przerwami i monitorowana w okresowych badaniach krwi.


Dieta ketogeniczna – catering dietetyczny Burak Dieta

W naszych posiłkach diety pudełkowej znajdziesz jednak nie tylko tłuszcz pochodzący z mięsa, ale również zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe, których źródłem są oleje roślinne, orzechy i nasiona. Na Twoim talerzu nie zabraknie też ryb, serów czy jajek, zaś o odpowiednią ilość witamin, minerałów i błonnika w codziennym jadłospisie pomożemy Ci zadbać za pomocą świeżych owoców i warzyw o niskim indeksie glikemicznym, takich jak pomidory, cukinia, brokuły czy szpinak.

Gwarantujemy, że z naszą dieta keto nie będziesz głodny. Co więcej, zyskasz niesamowitą energię do działania, schudniesz i poprawisz swój stan zdrowia, jedząc smacznie i kolorowo.

Jakie efekty daje dieta keto?

Stosowanie diety ketogenicznej skutkuje:

 • zredukowaniem uczucia głodu,
 • zwiększeniem wydolności organizmu,
 • wsparciem w walce ze schorzeniami neurologicznymi,
 • zmniejszeniem częstotliwości migren i zwykłych bólów głowy,
 • wycofaniem objawów cukrzycy typu 2 i insulinooporności,
 • zwalczeniem stanów zapalnych w organizmie.

Czego nie jemy na diecie keto?

Menu diety keto nie pozwala przekroczyć podaży węglowodanów o wartość powyżej 10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Oznacza to, że w jadłospisie katogenicznym nie znajdziesz:

 • ryżu ani makaronu,
 • chleba,
 • mleka,
 • płatków,
 • słodyczy i słodkich napojów.

Dlaczego lepiej zamówić pudełkową dietę keto niż stosować ją na własną rękę?

Dieta keto bywa kontrowersyjna, ponieważ źle skomponowana może skutkować niedoborami pokarmowymi. Decydując się na zamówienie tego menu w Burak Dieta nie musisz jednak martwić się o niską podaż witamin czy minerałów, ponieważ nasze diety opracowywane są przez doświadczonych dietetyków. Wypróbuj nasz catering dietetyczny – menu od Burak Dieta to pyszne i zdrowe jedzenie w formie diety kubełkowej w bardzo korzystnych cenach za zestaw.