Lacto free

1200 kcal 1500 kcal 1800 kcal 2000 kcal 2200 kcal 2500 kcal 3000 kcal

5 posiłków

Makroskładniki

Białko: 20-25%

Tłuszcze: 30-35%

Węglowodany: 45-50%

od 68,00 zł / dzień

Dieta opracowana z myślą o tych, którzy zmagają się z nieprzyjemnymi objawami po spożyciu mleka i jego pochodnych.

Przykładowe menu

Śniadanie

Owsianka z makiem i granatem.

II Śniadanie

Omlet biszkoptowy

Obiad

Kasza kuskus z warzywami i gulasz z szynki

Podwieczorek

Pasta z pieczonego buraka ze słupkami warzyw

Kolacja

Leczo

Lacto free

1200 - 3000 kcal

Kcal
Cały zestaw
Dzień testowy
1200
68 zł
55 zł
1500
71 zł
58 zł
1800
74 zł
60 zł
2000
76 zł
62 zł
2200
78 zł
63 zł
2500
81 zł
66 zł
3000
86 zł
70 zł
Skontaktuj się z dietetykiem

Dieta bez laktozy została opracowana z myślą o tych, którzy zmagają się z nieprzyjemnymi objawami po spożyciu mleka i jego pochodnych.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno może być unikać laktozy w posiłkach – w końcu jest obecna nawet w pieczywie czy w margarynach. Jeśli nie udaje Ci się zaplanować jadłospisu tak, aby był w 100% „Lacto Free”, zdaj się na nas. Dopilnujemy nie tylko całkowitego wykluczenia laktozy z Twojego menu, ale zadbamy również o to, aby zastąpić cenne składniki zawarte w mleku ich alternatywnymi źródłami.


Dieta Bez Laktozy – Diety Lacto Free

Na diecie bez laktozy Twojemu organizmowi może brakować białka, witamin z grupy B, wapnia czy cynku. Nasi dietetycy zadbają jednak, aby dostarczyć Ci tych wszystkich składników z innych źródeł, takich jak mięso, ryby, warzywa czy zioła. Pamiętaj również, że istnieją takie wersje nabiału, w których laktoza została zneutralizowana enzymem laktazą. Nie musisz więc na zawsze żegnać się ze smakiem kremowego budyniu czy aromatycznych naleśników.

Dieta pudełkowa Lacto Free cateringu dietetycznego Burak Dieta

Nietolerancja laktozy to problem, który dotyka wielu osób, dlatego nie powinieneś wstydzić się objawów tej przypadłości – możesz przecież zwalczyć je za pomocą odpowiedniej diety, którą opracujemy i przygotujemy za Ciebie! Na dietę bez laktozy – Lacto Free warto zdecydować się również w przypadku, kiedy podejrzewasz, że laktoza pogarsza kondycję Twojej skóry. Także wtedy opracowany przez catering dietetyczny Burak  jadłospis powinien okazać się rozwiązaniem uporczywego problemu.

Po czym poznać nietolerancję laktozy?

Nie każdy ma świadomość, że spożywanie produktów zawierających laktozę jest przyczyną występujących u niego nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu trawiennego. Jeśli po spożyciu mleka i jego pochodnych zmagasz się ze wzdęciami, gazami, uczuciem pełności czy bólami brzucha, przejdź na dietę pudełkową bez laktozy proponowaną przez catering mobilny Burak Dieta.

Jakie produkty są dozwolone na diecie bez laktozy?

Poza różnymi rodzajami mięs, ryb, warzyw i owoców, w menu diety Lacto Free możesz spotkać się z napojami roślinnymi, mlekiem kokosowym czy serkami bez laktozy. Do przygotowywania posiłków z nabiałem pochodzenia zwierzęcego wykorzystujemy wyłącznie produkty oznaczone znakiem przekreślonej butelki.