Wegetariańska

- Zielona dieta -

Przeznaczona jest dla osób, które nie spożywają mięsa i ryb, a nie chcą narażać się na niedobory. Jest bogata w naturalne produkty najlepszej jakości, warzywa oraz owoce.

5 posiłów

Makroskładniki

Białko: 20-25%

Tłuszcze: 30-35%

Węglowodany: 45-50%

od 67,00 zł / dzień

1200 kcal 1500 kcal 1800 kcal 2000 kcal 2200 kcal 2500 kcal 3000 kcal

Wegetariańska

1200 - 3000 kcal

Kcal
1 Dzień Diety
1200
67 zł
1500
70 zł
1800
76 zł
2000
79 zł
2200
81 zł
2500
84 zł
3000
91 zł
Skontaktuj się z dietetykiem

W diecie skupiamy się na komponowaniu posiłków na bazie nabiału, warzyw, owoców, korzystając z ich sezonowości. Włączamy źródła białka z roślin strączkowych, zdrowych tłuszczów z orzechów i pestek oraz węglowodanów złożonych z różnego rodzaju kasz.


Dieta wegetariańska – bezmięsna dieta pudełkowa

Dobrze skomponowana dieta wegetariańska bazuje na produktach naturalnych, czyli niskoprzetworzonych. Z założenia zawiera zatem znacznie mniej niekorzystnych dla organizmu cukrów prostych, tłuszczów trans czy dodanej soli. Obfitująca w warzywa i owoce dieta wegetariańska jest za to doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, nienasyconych kwasów tłuszczowych, mikro i makro elementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu i dbania o dobre samopoczucie. Badania naukowe wykazały, że dieta wegetariańska działa również przeciwzapalnie i może chronić przed chorobami układu krążenia.

 

Wiemy, że samodzielne stosowanie diety wegetariańskiej często wiąże się z monotonnym menu, dlatego w naszych dietach pudełkowych dbamy o różnorodność posiłków i staramy się zaskakiwać klientów nowymi połączeniami. Nie wierzysz, że dieta bez mięsa i ryb może być prawdziwą ucztą dla podniebienia? Boisz się, że warzywami się nie najesz? Wypróbuj pudełkową dietę wegetariańską od Burak Dieta!

Dla kogo dieta Vege?

Dieta wegetariańska (dieta pudełkowa Vege) została opracowana nie tylko dla osób, które nie jedzą mięsa i ryb ze względu na własne przekonania, ale również dla tych, którzy chcieliby:

  • obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienie krwi,
  • usprawnić metabolizm,
  • zgubić nadmiar kilogramów.

Czy dieta wegetariańska jest bezpieczna dla zdrowia?

Ryzykiem stosowania diety wegetariańskiej, skomponowanej bez pomocy dietetyka, są niedobory takich składników odżywczych jak białko czy żelazo. W diecie Vege od Burak Dieta możesz spodziewać się produktów takich jak:

  • jaja
  • produkty mleczne
  • orzechy
  • rośliny strączkowe
  • zboża

Czy pudełkowa dieta wegetariańska to dieta odchudzająca?

Samo przejście na wegetarianizm nie gwarantuje utraty zbędnych kilogramów – do tego potrzebny jest deficyt kaloryczny i wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych, w czym pomocny jest catering dietetyczny. Jeśli na co dzień spożywasz w nadmiarze tłuste mięso i tłuszcze odzwierzęce, zamówienie diety pudełkowej Vege o odpowiedniej kaloryczności z pewnością pozwoli Ci obniżyć masę ciała.