Wegańska

- Roślinnie, do syta! -

Zdrowa zbilansowana dieta, wykluczająca wszelkie produkty odzwierzęce, takie jak mięso, nabiał, jaja, ryby oraz miód. Zawiera różnorodne, w 100% roślinne zamienniki.

5 posiłków

Makroskładniki

Białko: 10% - 15%

Tłuszcze: 25% - 35%

Węglowodany: 55% - 65%

od 74,00 zł / dzień

1200 kcal 1500 kcal 1800 kcal 2000 kcal 2200 kcal 2500 kcal

Wegańska

1200 - 2500 kcal

Kcal
1 Dzień Diety
1200
74 zł
1500
76 zł
1800
82 zł
2000
84 zł
2200
87 zł
2500
90 zł
Skontaktuj się z dietetykiem

Warzywa oraz owoce są podstawą diety wegańskiej. Oprócz nich, dieta ta składa się także z produktów zbożowych. Rośliny strączkowe, w szczególności ciecierzyca, soczewica są kluczowym źródłem białka w diecie. W jadłospisie wegańskim pojawiają się również tłuszcze roślinne, nasiona, orzechy, pestki oraz zioła i przyprawy. Takie odżywianie może pomóc w problemach związanych z cholesterolem oraz krążeniem krwi. Dieta wegańska korzystnie wpływa również na stan skóry i włosów.

Dieta wegańska nie pokrywa zapotrzebowania na witaminę B12, wymaga zatem wprowadzenia suplementacji.


Chcesz schudnąć lub poprawić swój stan zdrowia? Zadbaj o to z dietą wegańską

A może troska o środowisko jest dla Ciebie szczególnie ważna? Jeśli tak, zamów Dietę Vegan  z cateringu dietetycznego Burak Dieta! Menu wegańskie zakłada rezygnację z wszelkiego rodzaju produktów odzwierzęcych, idzie więc o krok dalej niż wegetarianizm. Weganie rezygnują nie tylko z mięsa i ryb, ale także jaj, nabiału czy tłuszczów pochodzenia zwierzęcego.

Co zatem znajdziesz w menu Diety Vegan?

Podstawą diety wegańskiej są oczywiście warzywa oraz owoce. Do tego dochodzą produkty zbożowe oraz same ziarna zbóż. Ważnym składnikiem odpowiadającym za główną podaż białka w diecie są rośliny strączkowe, na czele z soją. Oprócz tego w jadłospisie diety pudełkowej dla wegan znajdziesz tłuszcze roślinne, nasiona, orzechy, pestki oraz zioła i przyprawy.

Dieta Wegańska – zbilansowany i smaczny catering dietetyczny

Dobrze zbilansowana dieta wegańska może wspomóc w problemach z cholesterolem oraz w dolegliwościach związanych z krążeniem. Weganie mają niższe ciśnienie krwi, mniejsze ryzyko cukrzycy, nowotworów i otyłości. Dieta wegańska poprawia również kondycję skóry i włosów. Potrawy są lekkie, ale sycące, dlatego osoby na takiej diecie czują się lepiej i mają często więcej energii.

Chciałbyś przejść na dietę wegańską, ale obawiasz się, że może nie być odpowiednio zbilansowana?

Zostaw tę kwestię dietetykom Burak Dieta i ciesz się zdrowiem oraz szczupłą sylwetką z Dietą Pudełkową wegańską. Sprawdź menu proponowane przez naszych dietetyków na aktualny tydzień i ciesz się świetnymi cenami posiłków każdego dnia.