Wegetariańska

1200 kcal 1500 kcal 1800 kcal 2000 kcal 2200 kcal 2500 kcal 3000 kcal

5 posiłów

Makroskładniki

Białko: 20-25%

Tłuszcze: 30-35%

Węglowodany: 45-50%

od 65,00 zł / dzień

Przeznaczona dla osób, które nie spożywają mięsa i ryb, ale nie chcą narażać się na niedobory.

Przykładowe menu

Śniadanie

Naleśnik pełnoziarnisty z musem chrzanowym i warzywami

II Śniadanie

Placuszki waniliowe z konfiturą, jabłkiem i brzoskwinią

Obiad

Puree ziemniaczane, surówka z marchwi, gołąbek z soczewicy

Podwieczorek

Ciastko Burak Dieta

Kolacja

Vegetariańska zupa tajska z tofu

Wegetariańska

1200 - 3000 kcal

Kcal
1 Dzień Diety
1200
65 zł
1500
68 zł
1800
74 zł
2000
77 zł
2200
79 zł
2500
82 zł
3000
89 zł
Skontaktuj się z dietetykiem

W diecie skupiamy się na komponowaniu posiłków na bazie warzyw, owoców, korzystając z ich sezonowości, włączając źródła białka z roślin strączkowych, zdrowych tłuszczów z orzechów i pestek oraz węglowodanów złożonych z różnego rodzaju kasz.

Taki sposób żywienia jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, nienasyconych kwasów tłuszczowych, mikro i makro elementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu i dbania o dobre samopoczucie. Badania naukowe wykazały, że dieta wegetariańska działa również przeciwzapalnie i może chronić przed chorobami układu krążenia.


Dieta wegetariańska – bezmięsna dieta pudełkowa

Dobrze skomponowana dieta wegetariańska bazuje na produktach naturalnych, czyli niskoprzetworzonych. Z założenia zawiera zatem znacznie mniej niekorzystnych dla organizmu cukrów prostych, tłuszczów trans czy dodanej soli. Obfitująca w warzywa i owoce dieta wegetariańska jest za to doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, nienasyconych kwasów tłuszczowych, mikro i makro elementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu i dbania o dobre samopoczucie.

Wiemy, że samodzielne stosowanie diety wegetariańskiej często wiąże się z monotonnym menu, dlatego w naszych dietach pudełkowych dbamy o różnorodność naszych posiłków i staramy się zaskakiwać klientów nowymi połączeniami. Nie wierzysz, że dieta bez mięsa i ryb może być prawdziwą ucztą dla podniebienia? Boisz się, że warzywami się nie najesz? Wypróbuj pudełkową dietę wegetariańską od Burak Dieta!

Dla kogo dieta Vege?

Dieta wegetariańska (dieta pudełkowa Vege) została opracowana nie tylko dla osób, które nie jedzą mięsa i ryb ze względu na własne przekonania, ale również dla tych, którzy chcieliby:

  • obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienia krwi,
  • usprawnić metabolizm,
  • zgubić nadmiar kilogramów.

Czy dieta wegetariańska jest bezpieczna dla zdrowia?

Ryzykiem stosowania diety wegetariańskiej, skomponowanej bez pomocy dietetyka, są niedobory takich składników odżywczych, jak białko czy żelazo. W diecie Vega od Burak Diet możesz spodziewać się zatem alternatywnych (nieodzwierzęcych) źródeł tych substancji, takich jak:

  • jaja,
  • nabiał,
  • orzechy,
  • rośliny strączkowe,
  • zboża.

Czy pudełkowa dieta wegetariańska to dieta odchudzająca?

Samo przejście na wegetarianizm nie gwarantuje utraty zbędnych kilogramów – do tego potrzebny jest deficyt kaloryczny i wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych, w czym pomocny jest catering dietetyczny. Jeśli na co dzień spożywasz w nadmiarze tłuste mięso i tłuszcze odzwierzęce, zamówienie diety pudełkowej Vege o odpowiedniej kaloryczności z pewnością pozwoli Ci obniżyć masę ciała.