Kalkulator

Kalkulator kalorii (CPM)

Skorzystaj z kalkulatora kalorii, aby wyliczyć swoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne i wybierz dietę najlepszą dla Ciebie.

Aktywność fizyczna:

w normie

18,5-25 - waga w normie

za niskie

< 18,5 - waga za niska

za wysokie

> 25 - waga za wysoka

Zamów dietę idealną dla Ciebie
Zamów dietę idealną dla Ciebie

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego – czym jest kalkulator kalorii?

Liczenie kalorii jest w ostatnim czasie bardzo popularne. Szczególnie że nie trzeba robić tego ręcznie, ale pomagają różne programy, w tym kalkulator zapotrzebowania kalorycznego. W największym skrócie aplikacja do liczenia kalorii, jaką przygotowaliśmy w Buraku, to zaawansowany kalkulator zapotrzebowania na energię. O ile dawniej kalkulator BMI pozwalał obliczyć optymalną masę ciała, o tyle kalkulator kalorii pozwala określić liczbę kalorii niezbędnych dla normalnego i bezpiecznego funkcjonowania danego organizmu w ciągu dnia. W ten sposób o wiele łatwiej i szybciej można określić całkowite zapotrzebowanie kaloryczne. Kalkulator uwzględnia bowiem najważniejsze parametry i czynniki, które są kluczowe dla zapotrzebowania energetycznego organizmu, tj.:

 • płeć,
 • wiek,
 • wzrost,
 • waga,
 • aktywność fizyczna.

Profesjonalny kalkulator zapotrzebowania kalorycznego od Burak Dieta i prezentuje wskaźnik całkowitej przemiany materii (CPM). Z aplikacją do liczenia kalorii można w krótkiej chwili obliczyć całkowite dzienne zapotrzebowanie energetyczne każdej osoby, która chce zacząć odżywiać się z dietą pudełkową od Burak Dieta, ale też każdego, kto chce zwiększyć swoją samoświadomość w obszarze odżywiania i wyeliminować błędy żywieniowe.

Dokładny kalkulator zapotrzebowania kalorycznego – sprawdź nasz kalkulator kalorii!

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego od Burak Dieta to innowacyjna aplikacja do liczenia kalorii, która powstała przy współpracy programistów oraz dietetyków. Kalkulator kalorii to narzędzie, dzięki któremu można w kilka sekund określić dzienne zapotrzebowanie na kalorie. To kalkulator zapotrzebowania kcal bardzo prosty w użyciu. Jednocześnie jest to niezwykle dokładny kalkulator zapotrzebowania kalorycznego.

Sama znajomość własnego dziennego zapotrzebowania energetycznego jest niezbędna, aby utrzymać organizm w dobrym stanie, ale też bezpiecznie krok po kroku realizować swoje cele żywieniowe i plany, np.:

 • plan redukcyjny, aby zrzucić zbędne kilogramy i poprawić sylwetkę;
 • zwiększyć swoją masę;
 • utrzymać wagę po zakończeniu diety.

Kalkulator diety – czym jest kalkulator kalorii od Burak Dieta?

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to ilość kalorii niezbędnych, aby pokryć wydatki energetyczne organizmu. Ilość kalorii, które są i powinny być dostarczane dla organizmu każdego dnia może się różnić, ale przy podobnym stylu życia wartość ta jest do siebie zbliżona. Kalkulator zapotrzebowania kalorii od Burak Dieta pozwala obliczyć CPM, czyli całkowitą przemianę materii. Profesjonalny i dokładny kalkulator zapotrzebowania kalorycznego CPM dostępny na naszej stronie uwzględnia bowiem kluczowe parametry, czyli wzrost, wagę, wiek, płeć oraz poziom aktywności.

Zależność jest prosta: im bardziej wzmożona dzienna aktywność fizyczna, tym kalkulator kalorii wskaże większe zapotrzebowanie, i odwrotnie – kalkulator dziennego zapotrzebowania kalorycznego pokazuje mniej kalorii, jeżeli aktywność jest niska.

Jak liczyć kalorie – jak komponować swoje posiłki, aby jeść zdrowo i smacznie?

Kalkulator kalorii jest narzędziem niezbędnym przy każdej diecie. Kalkulator zapotrzebowania kalorii przygotowaliśmy z myślą o naszych Klientach, którzy chcą odżywiać się zdrowo, pysznie i komfortowo, a przy tym robić to w sposób świadomy. To dodatkowe narzędzie obok bezpłatnych konsultacji z wykwalifikowanym i doświadczonym dietetykiem, który jest do dyspozycji Klientów zdecydowanych na dietę pudełkową od Burak Dieta. Wystarczy wpisać do rubryk swoje parametry, a dokładny kalkulator zapotrzebowania kalorycznego wyliczy, ile kalorii potrzebuje organizm.

Na przykład mężczyzna w wieku 35 lat, który ma 180 cm wzrostu i waży 80 kg, przy różnej aktywności ma następujące dzienne zapotrzebowanie kaloryczne:

 • mała aktywność fizyczna: 2457 kcal;
 • średnia aktywność fizyczna:  2983,5 kcal;
 • duża aktywność fizyczna: 3510 kcal.

Jednak to nie wszystko. Profesjonalny kalkulator zapotrzebowania kalorycznego oblicza też, czy BMI organizmu jest w normie. Co bardzo ważne przy planie żywieniowym, podaje także dokładne wyliczenia, ile kalorii powinna mieć dieta redukcyjna, a ile pozwalająca budować sylwetkę, np.:

 • mała aktywność fizyczna: dieta redukcyjna: 1800-2300 kcal, zachowanie wagi: 2500 kcal, budowa sylwetki: 2800-3300 kcal;
 • średnia aktywność fizyczna: 2300-2800 kcal, zachowanie wagi: 3000 kcal, budowa sylwetki: 3300-3800 kcal;
 • duża aktywność fizyczna: 2800-3300 kcal, zachowanie wagi: 3500 kcal, budowa sylwetki: 3800-4300 kcal.

W ten sposób kalkulator kalorii pomaga też wyliczyć, jak kaloryczna powinna być dzienna dieta przy konkretnym planie i celu treningowo-żywieniowym z zachowaniem zasad bezpiecznego odżywiania. Oczywiście przy komponowaniu menu każdy musi już wykonać większą pracę i zająć się liczeniem kalorii dla konkretnych produktów i posiłków. Pomogą w tym aplikacje liczenia kalorii. Jednak o wiele wygodniej skorzystać z gotowej diety pudełkowej od cateringu dietetycznego Burak. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Wyliczyć zapotrzebowanie organizmu poprzez kalkulator zapotrzebowania energetycznego.
 2. Określić swój plan (redukcja, utrzymanie wagi, budowa sylwetki).
 3. Wybrać i określić kaloryczność diety (w Buraku mamy kilkanaście różnych diet pudełkowych do wyboru).
 4. Wybrać okres korzystania z diety i opłacić zamówienie.
 5. Czekać na dostawę gotowych posiłków dietetycznych w pudełkach pod swoje drzwi.

Dla niezdecydowanych polecamy zestaw testowy diety pudełkowej Burak Dieta.

Kalkulator zapotrzebowania energetycznego od Burak Dieta – najlepsza aplikacja do liczenia kalorii online

Bez wątpienia kalkulator kalorii do Buraka to profesjonalny i dokładny program do określenia zapotrzebowania energetycznego organizmu. To czołowa i być może najlepsza aplikacja do liczenia kalorii, która pozwala określić dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, ale także:

 • BMI (określenie liczbowe, zakres właściwego BMI, czy waga jest w normie);
 • zapotrzebowanie kaloryczne dla bezpiecznej redukcji masy, utrzymania wagi i budowy sylwetki.

Z pewnością to mocno zaawansowany, a przy tym prosty w obsłudze kalkulator zapotrzebowania kcal, z którego warto skorzystać.

Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi dietami pudełkowymi. Z pewnością w menu diety pudełkowej od Burak Dieta każdy znajdzie coś dla siebie – tak pod względem preferencji i nawyków żywieniowych, jak również odpowiedniej kaloryczności pysznego i zdrowego gotowego jedzenia w pudełkach dostarczanego prosto pod drzwi Klienta!